Wnętrze dla seniora
Seminarium 8.XI.2023 PKiN

Wyższa Szkoła Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie we współpracy z Warszawską Radą Seniorów zaprosiła studentów, projektantów i wszystkich zainteresowanych branżą nieruchomości na seminarium pt. „Wnętrze dla seniora”, które odbyło się w dniu 8 listopada 2023 roku (środa) w godz. 11.00-13.30 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Wśród wykładowców: Iza Bogus, Marek Bulak, Carlos Aridane González Cuervo, Katarzyna Majewska, Ewa Łukszo, Rafał Matusik, Monika Zielińska. Sylwetki prelegentów poniżej strony.

Udział w seminarium był bezpłatny.

HARMONOGRAM SEMINARIUM

11.00 „Komfortowe wnętrze dla seniora” – Monika Zielińska

11.30 „Wygodna łazienka na lata – jak projektanci mogą zadbać o dobrostan seniorów” – Iza Bogus, Katarzyna Majewska

12.00 „Dostosowanie przestrzeni mieszkalnej do potrzeb seniorów” – Ewa Łukszo

12.30 „Wnętrze przyjazne seniorom” – Marek Bulak

13.00 – Rafał Matusik i Carlos Gonzalez

Sylwetki prelegentów

Iza Bogus – z wykształcenia psycholożka kliniczna. Pracowała jako dziennikarka radiowa, telewizyjna i prasowa. Była rzeczniczką prasową, prowadziła własną firmę PR. Jest autorką szkoleń medialnych i warsztatów copy writingu, a także specjalistką z zakresu strategii komunikacyjnych, PR-u kryzysowego i identyfikacji wizualnej. Wolontariuszka Fundacji „mali bracia Ubogich”, zaangażowana w wolontariat towarzyszący dla seniorów. Współinicjatorka projektu „Wygodna łazienka na lata”.

Marek Bulak – architekt z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Absolwent Politechniki Warszawskiej. Od 1990 roku założyciel biura projektowego Bulak Projekt w Warszawie. Autor lub współautor wielu znanych projektów architektonicznym m.in.: Cukrownia Żnin, Tabaco Park, Pałac i Folwark Łochów, Arche Hotel Krakowska. Jest laureatem wielu nagród ogólnopolskich i zagranicznych. Członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów RP. Członek SARP. Autor publikacji w mediach branżowych.

Carlos Aridane González Cuervo – hiszpański architekt. W 2016 roku ukończyl kierunkowe studia na Universidad de Las Palmas de Gran Canaria. Od 2017 prowadzi własną działalność także w Polsce. Ukończył specjalizację w rewitalizacji budynków na Universidad de Politécnica de Madrid.

Katarzyna Majewska – z wykształcenia psychogerontolożka i kulturoznawczyni. Pracowała jako dziennikarka telewizyjna, od kilku lat prowadzi własną firmę Szkolenia dla Seniorów. Autorka cyklu telewizyjnego ,,Być seniorem‘’, współautorka programów: ,,Aktywni 60+”, ,,Nauka przez życie”. Ekspertka w projekcie ,,Edukacja-regiony-regionalizacja: proaktywny model zarządzania całościową edukacją w regionalnych sieciach społecznych w 2013 roku.” Od kilku lat koncentruje się na niestandardowych formach edukacji, jak warsztaty rozwojowe dla seniorów i dla osób pracujących z seniorami. Autorka cyklu szkoleń dla przewodników turystycznych z regionu łódzkiego. Jest czynną przewodniczką turystyczną po Łodzi, specjalizuje się w oprowadzaniu grup senioralnych. Współinicjatorka projektu „Wygodna łazienka na lata”.

Ewa Łukszo – wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Szaserów” w Warszawie. Inicjatorka wielu działań z zakresu urbanistyki na rzecz seniorów. 

Rafał Matusik – mgr inż. architektury z uprawnieniami, ukończył wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Białostockiej, absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Uczestnik międzynarodowych konkursów architektonicznych. Entuzjasta sztuki, współorganizator wystaw rzeźby i malarstwa artystki Wandy Czełkowskiej w kraju i zagranicą.

Monika Zielińska – absolwentka malarstwa na ASP w Gdańsku. W IKEA odpowiedzialna m.in. za komercyjną prezentację asortymentu, transformację omnichanelową oraz sprzedaż na poziomie sklepu i kraju. Od lat zarządza zespołami projektowymi. 

Seminarium jest realizowane w ramach projektu „Marketing wnętrz” i jest kontynuacją naszego styczniowego seminarium pt. „Kolor w architekturze wnętrz”. wsp.pl/seminarium-kolor-w-architekturze/

Kontakt

© Copyright 2022 by Wyższa Szkoła Promocji, Mediów i Show Businessu