Seminarium: Kolor w architekturze wnętrz

Wyższa Szkoła Promocji, Mediów i Show Businessu w styczniu 2023  zorganizowała ogólnodostępne seminarium branżowe poświęcone tematyce wykorzystania koloru w architekturze wnętrz. Wstęp był bezpłatny. 

Seminarium obejmowało następujące zagadnienia:

  1. Kolor i barwa jako zjawiska fizyczne (istota widzenia barw) – p. Marcin Frontczak
  2. Symboliczne znaczenie koloru – p. Katarzyna Porczak
  3. Znaczenie koloru w architekturze – p. Marcin Szczelina
  4. Zastosowanie koloru w projektowaniu wnętrz: trendy i tendencje – p. Dagmara Jakubczak
  5. Dekoracyjna funkcja koloru – p. Monika Zielińska
 
Seminarium było przeznaczone dla osób zainteresowanych tematyką projektowania wnętrz i chcących podnosić swoje kompetencje w tej dziedzinie.

Patroni:

MAGAZIF – portal internetowy o designie, wnętrzach i architekturze

ARCHITEKTURA & BIZNES – magazyn architektoniczny

ARCHITECTURE SNOB – magazyn architektoniczny 

18 stycznia 2023 godz. 10:00
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.


PRELEGENCI:

Antoni Marcin Frontczak – absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Twórca interdyscyplinarny zajmujący się m.in. sztuką użytkową. Wykłada historię i teorię projektowania. Uczestnik wystaw malarstwa (był m.in. finalistą konkursu Obraz Roku 2004), laureat nagród w konkursach satyrycznych i architektonicznych. W swoich pracach malarskich stara się wykorzystywać solidny warsztat wyniesiony z doświadczeń projektowych, by mocniej wydobyć możliwości medium.
 
Dagmara Jakubczak – historyczka sztuki, trendwatcherka, doradca ds. designu i kolekcjonerstwa, także na rynku dóbr luksusowych. Dziennikarka pisząca o sztuce i kulturze, globtroterka od lat przemierzającą wszystkie kontynenty tropem największych i najciekawszych światowych imprez i wydarzeń branżowych, autorka poświęconych stylizacji wnętrz i podróżom z designem w tle strony FORelements.pl i kanału YT Akademia Dagmary, ambasadorka Łódzkiego Festiwalu Designu, jurorka licznych konkursów.
 
Katarzyna Porczak – doktor sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych, malarka, absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (z wyróżnieniem) oraz studiów podyplomowych z przedsiębiorczości w Głównej Szkole Handlowej w Warszawie. Animatorka kultury, dziennikarka. Jest nauczycielem akademickim, wykłada na UTH w Warszawie, związana z Wyższą Szkoła Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie.
 
Marcin Szczelina – krytyk i kurator architektury. Od 2014 roku ekspert europejskiej nagrody Mies van der Rohe Award. Ambasador LafargeHolcim Award 2019/2020. Założyciel Architecture Snob – platformy do promocji polskiej architektury. Laureat nagrody Property Design Awards 2017 za działalność na rzecz polskiej architektury. Współtwórca projektu „Let’s talk about garbate” prezentowanego na głównej wystawie Biennale Architektury w Wenecji w 2016 roku. Kurator wystawy „Ośmieceni” w Pawilonie 512 Centrum Nauki Kopernik.
 
Kontakt

© Copyright 2022 by Wyższa Szkoła Promocji, Mediów i Show Businessu