Biuro karierŚcieżki karier zawodowych

Absolwentka 2011 – Specjalność: Organizacja wydarzeń i sponsoringu


 

W jakiej firmie pracujesz i na jakim stanowisku?

Obecnie pracuję w dwóch firmach. Na stałe jestem zatrudniona w agencji eventowo-PRowej, w której zajmuję stanowisko Koordynatora Projektu e-Platformy, czyli zajmuję się właściwie wszystkim, co się z projektem wiąże :) Natomiast po godzinach/w weekendy wspieram dodatkowo działalność pewnej galerii internetowej z branży wnętrzarsko-ogrodowej, dla której m.in. piszę tematyczne teksty pod pozycjonowanie, wyszukuję nowych dostawców produktów i wprowadzam nowe produkty na stronę.

 Jak wygląda Twój dzień pracy?

Mój każdy dzień pracy rozpoczyna się w dość schematyczny sposób. Po przyjściu do biura obowiązkowo robię sobie kawę ;) i siadam do sprawdzenia poczty mailowej. Następnie, czyli przez kolejne ok. 8 godzin, zajmuję się już sprawami bieżącymi. Może jednak nie będę teraz wymieniać ich wszystkich i ograniczę się do tych najczęstszych ;) Przede wszystkim jest to ciągła komunikacja z użytkownikami naszej e-Platformy (np. pomoc w rozwiązywaniu problemów, informowanie o nowościach i zmianach w serwisie), planowanie i wdrażanie usprawnień w jej funkcjonowaniu, opracowywanie promocji dla użytkowników, analiza danych dotyczących jej działania, a także dbanie o pozytywny wizerunek.

 Czy to Twoja  pierwsza praca? Gdzie wcześniej pracowałaś?

Pracowałam w kilku firmach. Jeszcze w trakcie studiów magisterskich, po odbyciu praktyki zawodowej, udało mi się dostać do jednej z czołowych agencji PR-owych, w której stawiałam swoje pierwsze „branżowe” kroki. Później miałam dwa epizody – staże, także w agencjach PR, po czym przez pewien czas pracowałam jeszcze w firmie z branży HR, bo i ta dziedzina mnie interesuje. Jednak historia zatoczyła koło i ponownie „przywitałam się” z marketingiem :)

W jaki sposób i w jakim stopniu studia przygotowały Cię do wykonywanego zawodu?

Naprawdę w pełni obiektywnie mogę stwierdzić, że studia świetnie przygotowały mnie do aktualnie wykonywanego zawodu. Mam zresztą wrażenie, że mogłabym to samo powiedzieć, pracując także w innej, w miarę sąsiedniej branży – np. choćby właśnie wspomnianych HR-ach. Te 5,5 roku spędzone w murach WSP traktuję przede wszystkim jako czas poszukiwania własnej ścieżki zawodowej, poznawania coraz to nowych zagadnień i „tajników” tak obszernej dziedziny, jaką jest marketing czy też – może trochę zabawnie to zabrzmi – nawet samej siebie. Połączenie tych elementów zaowocowało tym, że pracuję teraz w takiej firmie i zajmuję się tym, o czym już od dawna marzyłam i w czym w pełni się realizuję.

Jakie kompetencje są niezbędne do wykonywania pracy na obecnym stanowisku?

Hmm... właściwie to cały czas się tego dowiaduję, pokonując kolejne etapy związane z prowadzeniem projektu, który mam pod swoimi „skrzydłami”. Na pewno niezwykle ważną kompetencją jest samodzielność oraz znajomość specyfiki branży eventowej. Równie ważna jest też umiejętność zajmowania się kilkoma sprawami jednocześnie, duża dawka optymizmu, odporność na stres, a także umiejętność znalezienia wspólnego języka ze specjalistami z różnych dziedzin – grafikami, programistami, prawnikami, etc. Zresztą w jakiejkolwiek branży i firmie, gdy zajmuje się stosunkowo samodzielne stanowisko, trzeba nieustannie zdobywać nowe kompetencje, dzięki którym jest się w stanie realizować kolejne wyzwania, jednocześnie stale rozwijając swój potencjał.

Jakie są Twoje zainteresowania?

Przede wszystkim podróże, podróże :) Staram się jak najczęściej wyjeżdżać z Warszawy – jeśli nie mam możliwości na dłużej, to wykorzystuję każdą opcję wyrwania się z miasta nawet tylko na kilka dni, a niekiedy i godzin. Nawet tak krótkie wyjazdy potrafią dostarczyć sporej dawki relaksu i energii oraz pomóc w oderwaniu się choćby na chwilę od spraw codziennych i tego typowego warszawskiego tempa życia. Poza tym interesuję się muzyką i modą, a co jakiś czas lubię wybrać się na ciekawą sztukę do teatru lub na dobry film do kina.

Co doradziłabyś studentom pragnącym realizować swoje cele zawodowe?

Może zabrzmi to trochę trywialnie, ale myślę, że najważniejsza jest wiara we własne siły, wytrwałość w dążeniu do postawionego sobie celu, odwaga w realizowaniu swoich marzeń, pracowitość (wielu pracodawców naprawdę to docenia) i powtarzanie sobie niczym mantry: „Jak nie teraz, to kiedy?”, „Nie udało się tym razem? Na pewno uda się następnym!”, „Jak nie ja, to kto?” – to bardzo pomaga :)

Największy sukces?

Raczej są to 2 sukcesy równie ważne dla mnie. Pierwszy to dotrwanie do końca studiów bez żadnej przerwy po drodze, bo pewnie jakbym sobie na taką pozwoliła, to raczej nie ukończyłabym ich w najbliższym czasie. Drugi sukces - w pewnym stopniu powiązany z tym pierwszym - to moja obecna praca, której propozycja pojawiła się w najmniej oczekiwanym dla mnie momencie, a która sprawiła, że mogę w końcu zajmować się bardzo ciekawymi rzeczami i pomału dążyć do osiągania (mam nadzieję!) kolejnych sukcesów zawodowych.

Plany na przyszłość?

Tę najbliższą wiążę przede wszystkim ze sferą zawodową, korzystając z danej mi szansy, a także z realizowaniem swoich pasji i cieszeniem się młodością ;) W dalszej perspektywie chciałabym się skupić na założeniu rodziny, zamieszkaniu w wymarzonym domu z ogródkiem i kominkiem oraz na spędzeniu swojego życia w możliwie harmonijny i udany sposób.

<< powrót do listy