Biuro karierŚcieżki karier zawodowych

Absolwentka 2009 – Specjalność: Reklama  


 

W jakiej firmie pracujesz i na jakim stanowisku?

Obecnie pracuję dla kilku firm i pełnię kilka niezależnych funkcji. Począwszy od bycia menagerem artystów muzycznych, poprzez wykładowcę na wyższej uczelni, a skończywszy na promotorze eventów. W ostatnim czasie uczestniczyłam w organizacji Wielkiego Meczu Gwiazd Obu Narodów Polska – Ukraina. Byłam zarówno specjalistą od spraw PR i Promocji, jak również współorganizatorem całego przedsięwzięcia. Jednocześnie od 2 lat systematycznie prowadzę autorskie zajęcia specjalizacyjne, jako samodzielny wykładowca w Wyższej Szkole Promocji w Warszawie. Pracuję także, jako tour manager artystów polskich i koordynuję pracę zespołu podczas koncertów.

Jak wygląda Twój dzień pracy?

W związku z tym, iż nie pracuję jako regularny pracownik korporacyjny, czyli od 8:00 – 16:00, to od ponad roku każdy mój dzień wygląda inaczej. Sama organizuję swój plan dnia i staram się go codziennie, skrupulatnie realizować. Jednakże w głównej mierze moje codzienne obowiązki sprowadzają się do kontaktów z organizatorami koncertów, współpracy z mediami oraz opieką nad artystami.

Czy to Twoja pierwsza praca? Gdzie wcześniej pracowałaś?

Pracuję już od kilku lat. Od momentu ukończenia, studiów dążyłam do uzyskania jak największego doświadczenia w działalności marketingowej i PR. Mam za sobą kilka staży. W ubiegłym roku pracowałam w charakterze marketingowca w firmie, która zajmuje się dystrybucją dermokosmetyków na rynek Polski. Generalnie moja kariera zawodowa związana jest ze stanowiskami marketingowca i PR-owca, jedynie zmienia się branża, w której pracuję.

W jaki sposób i w jakim stopniu studia przygotowały Cię do wykonywanego zawodu?

Kończąc edukację w Wyższej Szkole Promocji w Warszawie, wychodzi się z ogromnym zasobem wiedzy. WSP jest uczelnią specjalistyczną, w której studenci nie są anonimowi, a atmosfera sprzyja przyswajaniu wiedzy i nawiązywaniu ciekawych znajomości, także zawodowych. Dopełnienie stanowi odpowiednio dobrana kadra dydaktyczna. Każdy z wykładowców poza ogromnym zasobem wiedzy teoretycznej, posiada także lata doświadczenia praktycznego, co przekłada się na sposób przekazywania wiedzy – teoria omawiana jest na konkretnych przykładach z życia wziętych.

Jakie kompetencje są niezbędne do wykonywania pracy na obecnym stanowisku?

Podstawą jest samodyscyplina, samodzielność i umiejętność organizowania własnego czasu pracy. Ważną cechą jest także duża asertywność, która ułatwia współpracę na każdym polu, zarówno przy współpracy z artystami, jak również z mediami.

Jakie są Twoje zainteresowania?

Do moich głównych zainteresowań należy wszystko, co wiąże się z działalnością marketingowca i PR-ca. Interesuję się także oddziaływaniem perswazyjnym, wykorzystywanym w przekazach reklamowych, a dokładniej sposobem oddziaływania na odbiorcę przekazu.

Co doradziłabyś studentom pragnącym realizować swoje cele zawodowe?

Dużej wytrwałości w dążeniu do osiągniecia postawionych sobie celów oraz nie zrażania się niepowodzeniami. 

Największy sukces?

Praca przy jednym z największych eventów, czyli Meczu Gwiazd Obu Narodów Polska – Ukraina. Jednakże każdy projekt, czy pracę, którą kiedykolwiek podjęłam traktuję jako swój sukces zawodowy.

Plany na przyszłość?

Na ten moment nie posiadam sprecyzowanych planów na najbliższą przyszłość. Staram się rozwijać na każdym polu, czy to zawodowym, czy to naukowym, a przyszłość pozostawiam w „rękach” losu

 

 

<< powrót do listy