EdukacjaKadra

mgr filologii angielskiej

Biografia naukowa:

W roku 1975 obroniła pracę magisterską p.t. 'Exoticism in Graham Green's Novels', napisaną po kierunkiem prof. Johna Atkinsa.

Dokonania zawodowe:

Od okresu studiów do chwili obecnej zajmuje się nauczaniem języka angielskiego.Uczyła na wszystkich poziomach nauczania: od szkoły podstawowej, poprzez liceum ogólnokształcące aż do UW i WSP (obecnie); również na kursach językowych prowadzonych przez TWP., Lingwistę, N.O.T, i Ośrodek Metodyczny.

Zainteresowania naukowe:

Interesuje się metodyką nauczania języka angielskiego.Poza stroną formalną zajęć, kładzie nacisk na ich 'stronę emocjonalną' - student musi czuć się na zajęciach dobrze (swobodnie) - jest to pierwszy krok do osiągnięcia pozytywnego stosunku do przedmiotu, a więc w efekcie, do szybszego przyswajania wiedzy. Poza tym, każde zajęcia to nie tylko formalny przekaz nowego materiału, praca nad tekstem, ćwiczenia gramatyczne, czy ćwiczenia z nagraniami kasetowymi; to również, a właściwie przede wszystkim komunikacja, czyli rozmowy, rozmowy - po angielsku oczywiście. Języka uczymy się przecież po to aby komunikować się z innymi ludźmi.

Zainteresowania pozanaukowe:

Poza sprawami zawodowymi interesuje się literaturą angielską i amerykańską powieść, dramat, poezja XIX i XX w.Słucha chętnie Leonarda Cohena, Joe Cockera, Stinga, Janis Joplin, arii operowych i wielu innych.Bywa w kinie - lubi filmy psychologiczne, czasem komedie.Jeśli chodzi o teatr, najchętniej odwiedza Teatr Powszechny.Wakacje letnie lubi spędzać na Półwyspie Helskim i w Londynie, a zimowe w Bukowinie Tatrzańskiej.

Zajęcia:

Ze studentami Wyższej Szkoły Promocji prowadzi zajęcia ćwiczeniowe z języka angielskiego.

<< powrót do listy