KulturaKabaretowe Mistrzostwa Świata

Wystartowały KABARETOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA 2010

Rozpoczynamy kolejny cykl Kabaretowych Mistrzostw Świata. Podczas każdego z koncertów organizowanych w pierwsze poniedziałki miesiąca na AULI XII p. przy ul. AL. Jerozolimskie 44 w Warszawie wystąpią trzy kabarety, a publiczność wybierze najlepszy, który awansuje do koncertu finałowego w czerwcu.

Pierwszy w koncertów eliminacyjnych już 1 marca o godzinie 19.00. Wystąpią w nim Kabaret Numer Dwa (Ostrołęka), Kabaret z Konopii (Kielce) i Kabaret Zwiększonego Ryzyka(Kraków)

Kabaret Numer Dwa
Wszyscy członkowie kabaretu, mieli wcześniej styczność z kabaretem, więc to nic nowego! Wywodzą się z trzech białostockich formacji - kabaretów Strata Czasu i Inaczej oraz Trupy Stypy. Teraz, wzmocnieni doświadczeniami nabytymi w poprzednich składach, ruszają na podbój sceny kabaretowej, wraz z pierwszym programem kabaretu Numer dwa - programem 'Numer jeden'.

Kabaret Zwiększonego Ryzyka
Kabaret powstał w lutym 2008 roku. Sami o sobie mówią, że nie są już amatorami - zawiązali się już pewien czas temu, mamy wszyscy doświadczenie aktorskie (niektórzy nawet wykształcenie). W 2009 roku mieli premierę swojego pierwszego pełnego programu kabaretowego p.t. "Wywiń się na drugą stronę", bardzo ciepło przyjętego przez Publiczność. Ich zdaniem nie są jeszcze znani z nazwy, ale za to są żywiołowi i kochają to co robią. Jedyne czego im potrzeba to scena i Publiczność z poczuciem humoru. Reszta to po prostu świetna zabawa - dla nich i dla ludzi, którzy ich oglądają.

Kabaret z Konopi.
Kabaret powstał w 2004 roku i brał udział prawie we wszystkich przeglądach i festiwalach kabaretowych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia m.in. Cytrynówka w Krakowie, KOKS w Kielcach i Trybunały Kabaretowe w Piotrkowie Trybunalskim. Ma za sobą trzy zrealizowane programy oraz prawie 200 występów na scenach i estradach całego kraju.

<< powrót do listy