KulturaKabaretowe Mistrzostwa Świata

Kabaretowe Mistrzostwa Świata. Ostatni półfinał…

Już ostatni półfinałowy koncert. W poniedziałek 4 maja w Mazowieckim Centrum Kultury i sztuki odbędzie się ostatni koncert podczas, którego publiczność wybierze ostatni kabaret który weźmie udział w finale Kabaretowych Mistrzostw Świata, który odbędzie się 29 maja, niezmiennie w tym samym miejscu.

W cyklu Kabaretowe Mistrzostwa Świata w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca rywalizują po trzy kabarety nieprofesjonalne, które mają coś do powiedzenia i chcą się promować. W finale, podczas całonocnego widowiska kabaretowego, z 5 uczestników zostanie wyłoniony zwycięzca. Organizatorem Kabaretowych Mistrzostw Świata jest Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie. Zwycięski kabaret, oprócz nagrody pieniężnej, może liczyć na profesjonalną kampanię reklamową w mediach patronackich imprezy. Zwycięzcę wybierze publiczność.

Podczas przed ostatniej imprezy w tym cyklu, w poniedziałek 4 maja o godz. 19.00 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie zaprezentują się Kabaret Szydera, Kabaret Menażeria i Kabaret Idea. Bilety w cenie 10 złotych (do nabycia przed występem) upoważniają do głosowania na najlepszy kabaret.

Kabaret Szydera
Młodzi, zdolni, jurni kabareciarze z Wałbrzycha. Historia Kabaretu Szydera sięga 2006 roku, wtedy odbyła się premiera pierwszego programu. 100% składu to faceci, 80% to studenci, 60% to bruneci, 40% jest z polibudy, 20% pisze magisterkę. W sumie 300%, jak zawsze ponad normę. Kabaret jest zdobywcą wielu nagród

Kabaret Menażeria
Kabaret powstał w 2008 roku. Realizuje już 2 programy. Nie jest w stanie policzyć swoich występów. Członkowie, mówią o sobie, że są kabaretem absurdalnym z zasadami. Wziął udział w wielu przeglądach i konkursach kabaretowych. Tym razem będzie gościł na Kabaretowych Mistrzostwach Świata.

Kabaret Idea
Kabaret IDEA tworzy obecnie czterech mężczyzn. IDEA narodziła się ok. pięciu lat temu i istnieje po dziś dzień. Program "Tym razem też nam się nie uda" to program pełen wpadek scenicznych, absurdalnych sytuacji, które nas otaczają, a których nie zawsze jesteśmy w stanie zauważyć (szczególnie po imieninach sąsiada czy wizycie u rodziny). Charakterystyczna dla kabaretu IDEA jest muzyka grana na żywo przez 321 Band. Zdobyli wiele nagród na różnorakich przeglądach kabaretowych.

<< powrót do listy