KulturaKabaretowe Mistrzostwa Świata

Ruszyła 2 edycja cyklu Kabaretowych Mistrzostw Świata!

W ostatni poniedziałek (02.02.2009), odbył się pierwszy koncert z cyklu Kabaretowych Mistrzostw Świata. Po raz kolejny cykl odbywa się w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie. Poniedziałkowy koncert przedstawił trzy młode formacje kabaretowe, na których występy publiczność reagowała entuzjastyczne.

Zwycięzcą został Kabaret z Konopi pochodzący z Kielc, wygrywając z Kabaretem Czołówka Piekła z Poznania i Kabaretem Bajeczka z Białegostoku. Laureat został zakwalifikowany do finału, który odbędzie się 12 czerwca w Warszawie. Kolejny koncert już 2 marca. Serdecznie zapraszamy.


Mistrzostwa Świata 2009 - start

Rozpoczynamy kolejny cykl Kabaretowych Mistrzostw Świata. Podczas każdego z koncertów organizowanych w pierwsze poniedziałki miesiąca w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki wystąpią trzy kabarety, a publiczność wybierze najlepszy, który awansuje do koncertu finałowego w czerwcu.

Pierwszy w koncertów eliminacyjnych już 2 lutego o godzinie 19.00. Wystąpią w nim Kabaret Czołówka Piekła (Poznań), Kabaret z Konopii (Kielce) i Kabaret Bajeczka (Białystok).

Kabaret Czołówka Piekła.
Kabaret istnieje dwa i pół roku. Powstał na Wydziale Turystyki i Rekreacji poznańskiego AWF-u. Wygrał Kabareton studencki w Tropsie w 2006 roku, a w 2008 roku zdobył III miejsce i nagrodę publiczności na Festiwalu Kabaretów Studenckich FIKOŁEK w Poznaniu. Kabaret można zobaczyć na scenie platformy artystycznej OBORA podczas cyklicznych Poznańskich Wieczorków Kabaretowych. W programie nie brakuje muzyki i śpiewu, a kabaret jest dla nich wielką przygodą, w której to przecierają nowe szlaki.

Kabaret z Konopi.
Kabaret powstał w 2004 roku i brał udział prawie we wszystkich przeglądach i festiwalach kabaretowych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia m.in. Cytrynówka w Krakowie, KOKS w Kielcach i Trybunały Kabaretowe w Piotrkowie Trybunalskim. Ma za sobą trzy zrealizowane programy oraz prawie 200 występów na scenach i estradach całego kraju.

Kabaret Bajeczka.
Powstał w 2005 roku na praktykach studenckich organizowanych przez Instytut Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku. Brał udział w Lidze Kabaretów Białostockiej Pustyni Kabaretowej, Siedleckiej Nocy Kabaretowej i Kabaretowych Mistrzostwach Świata w 2008 roku.

<< powrót do listy