KulturaKabaretowe Mistrzostwa Świata

Nowa wylęgarnia polskiego kabaretu

Potęga Zielonej Góry czy Krakowa jako centrum powstawania polskiej myśli kabaretowej już nieco osłabła. Inne miasta mają aspiracje i potencjał twórców, aby walczyć o miano wylęgarni polskiego kabaretu. Wrocław, Lidzbark Warmiński i Malbork. Kabarety z tych miast już 6 kwietnia staną do walki o nagrody i prestiż zwycięzców Kabaretowych Mistrzostw Świata.

W cyklu Kabaretowe Mistrzostwa Świata w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca będą rywalizować po trzy kabarety nieprofesjonalne, które mają coś do powiedzenia i chcą się promować. W finale, podczas całonocnego widowiska kabaretowego, z 5 uczestników zostanie wyłoniony zwycięzca. Organizatorem Kabaretowych Mistrzostw Świata jest Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie. Zwycięski kabaret, oprócz nagrody pieniężnej, może liczyć na profesjonalną kampanię reklamową w mediach patronackich imprezy. Zwycięzcę wybierze publiczność.

Podczas przed ostatniej imprezy w tym cyklu, w poniedziałek 6 kwietnia o godz. 19.00 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie zaprezentują się Kabaret Chyba, Kabaret Stand up Comedy i Kabaret Bez Szans. Bilety w cenie 10 złotych (do nabycia przed występem) upoważniają do głosowania na najlepszy kabaret.

Kabaret Chyba

Kabaret powstał w 2007 roku. Brał udział w przeglądach kabaretowych takich jak PKS w Warszawie, Mulatka w Ełku, Wrocek we Wrocławiu. Zajął pierwsze miejsce w przeglądzie regionalnym do 38 FAMY. Dostał nagrodę za najlepszy skecz w konkursie dziennym zorganizowanym przez radiową Trójkę. Jest tegorocznym finalista PAKI. Na koncie ma 2 programy. W skład kabaretu wchodzi trzech facetów i jedna babeczka.

Kabaret Stand up Comedy

Kacper Ruciński jest młodym i nieznanym artystą uprawiającym Stand up Comedy. Ma nadzieje ze występ w Kabaretowych Mistrzostwach Świata przybliży go do spełnienia jego marzeń. My mamy nadzieję, że nasza publiczność mu w tym pomoże.

Kabaret Bes Szans

Cechą charakterystyczną kabaretu Bes Szans jest doskonałe spojrzenie w krzywym zwierciadle na otaczającą nas rzeczywistość. Przemyślane skecze, i świetna zabawa wykonawców z publicznością stwarzają niepowtarzalny klimat podczas występów. Oni naprawdę bawią się w kabaret. To widać, słychać i czuć. Czy są bez szans? Dowiemy się podczas koncertu Kabaretowych Mistrzostw Świata.

<< powrót do listy