KulturaKabaretowe Mistrzostwa Świata

Mistrzostwa Świata na półmetku

W trzech dotychczasowych wieczorach eliminacyjnych Kabaretowych Mistrzostw Świata wzięło udział 9 kabaretów z całej Polski. Głosami publiczności zwyciężyły kabarety Mimika, Idea i Świerszczychrząszcz. Decyzją jury do występu w finałowym całonocnym maratonie kabaretowym zostały zakwalifikowane także kabarety Klakier i Weźrzesz. Finał odbędzie się 13 czerwca w Warszawie.

Już 7 kwietnia o godzinie 19.00 trzy kolejne młode, ale znakomicie zapowiadające się kabarety staną do walki o nagrody i prestiż zwycięzców Kabaretowych Mistrzostw Świata. Organizatorem imprezy jest Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie. W Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki zaprezentują się Kabaret Han Solo ze Skarżyska-Kamiennej, Kabaret Noł Nejm z Rybnika i Kabaret Bajeczka z Białegostoku. Bilety w cenie 10 złotych (do nabycia przed występem) upoważniają do głosowania na najlepszy kabaret.

Kabaret Han Solo

Han Solo powstaje w listopadzie 2007 w wyniku niespodziewanego deszczu meteorytów. W grudniu podczas Festiwalu Skeczu i Małych Form Teatralnych odbiera wyróżnienie z rąk Artura Andrusa, a dwa miesiące później wygrywa kielecki przegląd kabaretowy "Skecz na scenę". Do tej pory cztery występy, wszystkie z programem "Nos".

Kabaret Noł Nejm

Kabaret Noł Nejm ma na swoim koncie 6 pełnych programów, każdy inny, o różnej tematyce. Aktualnie tworzony program nosi tytuł Trzy Kolory: MORO. Programy kabaretu zawsze tworzyły tematyczną całość. Kabaret dorobił się własnej formy wyrazu, jednak wciąż poszukuje.

Kabaret Bajeczka

Kabaret powstał w 2005 roku na praktykach studenckich UWB. Dotychczas zrealizował 2 programy: "Kuchnia narodowa" i "Koń Łysek upadł na głowę" i zagrał około 75 koncertów. Artyści studiują razem socjologię w jednej grupie. Mają 4 dziewczyny, 2 braci, 3 siostry, psa i 4 koty. Otrzymał Grand Prix na V Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretów w Sejnach w 2007 roku, w 2008 roku zdobył I miejsce na Lidze Kabaretów w Białymstoku.

 

<< powrót do listy