KulturaKabaretowe Mistrzostwa Świata

Mimika zwycięzcą 

W pierwszym dniu Chińskiego Nowego Roku Kabaret MIMIKA z Lublina zwyciężył w pierwszym koncercie eliminacyjnym Kabaretowych Mistrzostw Świata. Drugie miejsce (z niewiele mniejszą ilością głosów) zajął Kabaret Klakier z Ostrowa Wlkp., a trzecie Kabaret Idź Stąd i Nie wracaj z Wrocławia. Na sali widowiskowej MCKiS było kilkanaście wolnych miejsc. Koncert prowadzili Guta i Lerek. Koncerowi patronowali 4fun.tv, gadu-gadu, MojaGeneracja.pl i Hot Magazine.

Jury Kabaretowych Mistrzostw Świata podczas zwołanego na Prędce (kim jest prędka?) posiedzenia postanowiło zaprosić do udziału w koncercie finałowym (13 czerwca) także Kabaret Klakier.


Najlepszy polski kabaret?

Jaki jest najlepszy polski kabaret? Ani Mru Mru? Kabaret Moralnego Niepokoju? Grupa Mocarta? Tak było rok temu. Ale każdy sezon przynosi nowe rewelacje. Już w najbliższy poniedziałek, 4 lutego, do walki o nagrody i prestiż staną pierwsze trzy dotychczas nieprofesjonalne formacje kabaretowe.

W cyklu Kabaretowe Mistrzostwa Świata w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca (do czerwca włącznie) będą rywalizować po trzy kabarety, które mają coś do powiedzenia i chcą się promować. W finale, 13 czerwca, podczas całonocnego widowiska kabaretowego, z 9 uczestników zostanie wyłoniony zwycięzca. Organizatorem Kabaretowych Mistrzostw Świata jest Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie. Zwycięski kabaret, oprócz nagrody pieniężnej, może liczyć na profesjonalną kampanię reklamową w mediach patronackich imprezy. Zwycięzcę wybierze publiczność.

Podczas pierwszej imprezy w tym cyklu, w poniedziałek 4 lutego o godz. 19.00 w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie zaprezentują się Kabaret Klakier, Kabaret Idź Stąd i Nie Wracaj i Kabaret Mimika. Bilety w cenie 10 złotych (do nabycia przed występem) upoważniają do głosowania na najlepszy kabaret.

Kabaret Klakier
Kabaret Klakier powstał w 2005 roku. Zrealizował dotychczas 3 programy. Ostatnim programem, "Wąsy, wino i co ino" Klakier zdobył m.in. 1 nagrodę jury, nagrodę publiczności na Siedleckiej Nocy Kabaretowej, 1 nagrodę na Przeglądzie Regionalnym FAMA we Wrocławiu, 1 nagrodę jury i nagrodę publiczności na Starobielskich Spotkaniach Kabaretowych. Jest także finalistą Międzynarodowego Festiwalu Kabaretowego Wrocek 2007. Kabaret występował dotychczas ponad 100 razy na terenie całej Polski.

Kabaret Idź Stąd i Nie Wracaj
Kabaret Idź Stąd i Nie Wracaj powstał w 2005 roku we Wrocławiu. Brał udział w wielu przeglądach na Dolnym i Górnym Śląsku (Fermenty w Bielsku, Młoka w Żorach, Szopka, Satyrykiada, WKC I PYK we Wrocławiu). Dwa raz brał udział w eliminacjach do Paki. W 2007 roku uczestniczył w warsztatach kabaretowych Rynie. Kabaret ma na swoim koncie również wiele występów autorskich i zbiorowych. Zrealizował dwa programy, trzeci jest w trakcie tworzenia. Członkowie kabaretu uczą się na różnych wrocławskich uczelniach.

Kabaret Mimika
Kabaret Mimika rozpoczął swoją działalność we wrześniu 1998 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Lublinie. Po kilku latach aktywności jako formacja pantomimiczna, w 2004 roku Mimika zwyciężyła w Potyczkach Kabaretowych w Kawiarni Artystycznej Hades, wyróżnienie na X Mazurskim Lecie Kabaretowym MULATKA 2004 w Ełku, II nagrodę Trybunałów Kabaretowych. W 2005 roku Mimika otrzymała II nagrodę w na I Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretowym Wyżyny Drwiny w Lublinie i I nagrodę V Siedleckiej Nocy Kabaretowej. Lata 2006 i 2007 obfitowały w kolejne nagrody. Kabaret ma w swoim repertuarze 3 programy: "Kino życia...", "Jedziemy na Igrzyska" oraz najnowszy "Panto - miny".

<< powrót do listy