WSPAktualności

Nadchodzące wydarzenie będzie ostatnim półfinałowym koncertem w tym cyklu. W poniedziałek 30maja o godzinie 19:00 zmierza się kolejne formacje kabaretowe. Po poprzednim koncercie eliminacyjnym (w którym wzięły udział dwa kabarety, publiczność podzieliła się po połowie, a jury zdecydowało nie zapraszać do finału żadnego w uczestników) wyjątkowo w tym spotkaniu wezmą udział aż 4 kabarety. Wystąpią:

Kabaret Wyjście Ewakuacyjne
Są kabaretem pochodzącym z Opalenicy, który, choć swoją nazwę zaczerpnął z przypadku, to jednak jest jej wierny w każdej chwili. Uwielbiają ewakuować się z rzeczywistości do świata absurdu, śmiechu, bajek, wymyślonych historii, gdzie wszystko jest możliwe.

Kabaret Członek Polski
Pochodzą z Warszawy. Sam kabaret formował się między październikiem a grudniem 2009 roku. Proces ten był o tyle ciekawy, że wiele osób wyrażało chęć tworzenia kabaretu, ale niestety – brakowało im wytrwałości, by zostać zasadniczym członkiem kabaretu.

Kabaret Z Konopi

Kabaret z Konopi założył: Krzysztof „Krycho” Kubalski. Przez 4 lata istnienia przez skład przewinęło się wiele osób, jednak skład podstawowy pozostaje bez zmian. Kabaret brał udział w większości przeglądów i festiwali kabaretowych w Polsce. Owocem tych wyjazdów są laury, nagrody i różnego rodzaju wyróżnienia. Szczególne miejsce zajmują u nas nagrody publiczności, których kabaret ma najwięcej. Czwarty już program kabaretu nosi tytuł: „Eksperyment: Kabaret” i został przyjęty owacjami na stojąco przez toruńską publiczność.

Kabaret Czwarta Fala
Pochodzą z Kielc. Równie młody, jak i doświadczony kabaret, którego twórczość opiera się na odnajdywaniu odrealnionych i niedorzecznych aspektów, pozornie zwyczajnych sytuacji. Bardzo specyficzny styl poczucia prezentowanego humoru ma swoje odzwierciedlenie w tematyce poszczególnych skeczy. Jednakże każdy z nich jest tak rozbudowany tekstowo i wizualnie, iż wszyscy widzowie, niezależnie od wieku, znajdują coś, co przyciąga ich uwagę. Świadczą o tym zdobyte nagrody publiczności oraz liczne zaproszenia na występy w całej Polsce.

Zapraszamy 30 maja (poniedziałek) o godzinie 19.00 do Sali Koncertowej na XII piętrze wieżowca przy Rotundzie (Jerozolimskie 44).

<< powrót do listy